9 Aralık 2021

Google seo aramaları için SEO

Google seo, bilindiği üzere web sitelerinin arama motorlarının politikaları ve algoritmasına göre düzenlenmesidir. Peki bu arama motoru Google ise web sitesi çalışmalarımızı nasıl yapmalıyız?

Öncelikle SEO kavramı uzun yıllardır teknik olarak değişmemiştir, sistem bilindiği üzere dış bağlantılar, özgün tasarım, özgün içerik ve web sitesi etiketlerinin doğru kullanılması. Ancak bu çalışmaları yaparken Google uyumlu hale getirebilmeniz için bazı etkenler ön planda olmalıdır. Bu çalışmaların dışında Google SEO çalışmanız için önemli unsurları sizin için derleyelim.

Sosyal medya ile SEO

Sosyal medya günümüzde oldukça revaçta olmasının etkisiyle beraber Google algoritmasına bu sistemi yerleştirmiştir. Web sitenizi bir insan gibi düşünün ne kadar çok sosyal olursa, işte o kadar göz önünde olur ve Google botları tarafından web sitenizin faaliyet gösterdiği anahtar kelime ilişkili ne kadar sosyal bir web sitesi olduğunuz gösterip, bu anahtar kelimede doğru bilgi, hizmet veya ürün sergilediğinizi beyan etmiş olursunuz.

Bir web sitesinin sosyal olabilmesi için neler yapılabilir, en çok tercih edilen sosyal ağlardan web siteniz için sayfa, grup, kanal açabilir ve bu açmış olduğunu ağlar ile web sitenizi ilişkilendirebilirsiniz.

Hangi sosyal ağları tercih etmelisiniz?

 • Google maps (haritalar) işletme sahibiyseniz bu en önemli ağlardan birisidir
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube
 • İnstragram
 • Linkedin
 • Tumblr

Yukarıda belirtmiş olduğumuz sosyal ağları kullanarak ve bu ağlarda güncel bir kullanıcı olarak web sitenizi ilişkilendirip, çok sosyal bir web sitesi olduğunuz göstermiş olursunuz.

Web sitenizin hızı

Seo açısından yine Google algoritmasına göre bir çalışma yapacak olursak, web sitenizin hızı son günlerde oldukça önem arz ediyor. Web sitenize giren botlar web sitenizin ne kadar hızlı olduklarını raporlar, bu raporlar neticesinde web sitenizin anahtar kelimelerinde daha hızlı üst sıralara çıkabilirsiniz. Google şu anda en çok önem verdiği unsurlardan biri kesinlikle budur. Sitenizi istediğiniz kadar özgün, profesyonel yapın elbette bunlar önemlidir, ancak web siteniz hızlı değilse inanın bu çalışmaların SEO değeri %50 oranında düşecektir.

Google seo
google seo

Google seo hizmeti almak ister misiniz?

Web sitenizin tasarımı dahil tüm Google SEO çalışmalarınız Alorik yazılım olarak sizin için hazırlayabiliriz, hangi sektörde olursanız olun, siteniz için ileriye yönelik tüm seo çalışmalarınız yapıp, çalışmaya devam ettiğimiz süre zarfında takip ediyoruz.

Web siteniz için seo çalışmalarımız

 1. Web sitenizin site içi seo çalışmalarını yapıyoruz
 2. Web sitenizin özgün olarak grafik ve metin çalışmalarını yapıyoruz
 3. Web siteniz için sosyal ağları düzenleyip derliyoruz
 4. Web sitenizin reklam panelini hazırlıyoruz
 5. Web siteniz için dış bağlantılar sağlıyoruz
 6. Web siteniz için paravan siteler hazırlıyoruz
 7. Son olarak web sitenizin haftalık, aylı k ve yıllık dönemlerde güncellemeleri ve bakımını yapıyoruz.

Tüm bu çalışmaların alt çalışmaları hakkında ve Google seo ile alakalı tüm detayları öğrenmek için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Anahtar kelimenizi arayan kitlelere ulaşmanızı sağlayacak bir çok seçenek sunuyoruz, bu seçeneklerden faydalanmak tamamen sizin elinizde, kadromuz yaklaşık 2002 yılından günümüze Google algoritması üzerinde teknik birikimlere ve çalışmalara sahiptir. Google seo çalışmaları için uygun fiyatlarla hizmetlerimizden yararlanmak üzere sizleri de bekliyoruz.

Not: Google Seo hizmetlerimiz sadece legal siteler için yapılmaktadır. İllegal hiç bir web sitenize Google seo çalışması sunmuyoruz, teklif etmeyiniz.

İNTERNET

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.