SEO

SEO İngilizce’den kısaltılmış search engine optimization (arama motoru optimizasyonu) anlamına gelmektedir. Özellikle Google arama motoru hayatımıza girdiği ve popüler olduğu günden bu yana Google algoritmalarına yönelik çalışmaların geneline de SEO diyebiliriz.

Bir web sitesi için seo çalışmasının önemi basitçe izah edecek olursak, eskiden televizyonlar revaçtaydı örneğin bir deterjan firması ürününü tanıtabilmesi için tv kanallarına reklam vermek durumundaydı böylelikle müşteri potansiyelini artırmış olacaktı.

Günümüz de ise web siteleri işletmelerin hem hizmet hem ürün pazarını canlandırmak için kullanılan bir araç olmuştur. Peki sadece bir web sitesi yeterli mi? Elbette değil web sitenizin doğru kitlelere ulaşabilmesi için hedef belirlemek gerekiyor, kullanıcı kitlesine ulaşabilmeniz için de günümüzde arama motorları en doğru çözüm görünüyor.

Peki arama motorlarında doğru kitleye, doğru kullanıcıya yani doğru müşteriye ulaşabilmek için gerekli olan şey işte burada teknik bakımdan SEO araya giriyor, yukarıda belirttiğimiz üzere SEO web sitelerini arama motorlarına uygun hale getirme yöntemlerinin tamamına denilmektedir.

Alorik yazılım olarak siz müşterilerimize sektörünüz ne olursa olsun Google aramalarında anahtar kelimelerinizde doğru kitlelere ulaşabilmeniz adına tüm bu teknik SEO çalışmalarını yapıyor.

SEO iki ana bölümden oluşmaktadır, bunların birincisi yazılımsal anlamda SEO çalışması, ikincisi dışarıdan etkileşen SEO çalışmalarıdır.

Siz müşterilerimiz için tüm bu çalışmaları üstlenmeye hazırız, web sitenize SEO çalışması yaptırmayı düşünüyorsanız, iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.